Former Principals
Dr K. P. Mohammed Kutty
(01.06.2002- 31.05.2005)
Dr Abdul Majeed
(02.06.2005- 31.08.2010)
Dr Moideen Kutty
(01.10.2010- 16.07.2011)
Dr H. Abdul Rauf
(18.07.2011- 15.05.2013)
Prof. H. Thajudheen
01.11.2013- 20.02.2015
Dr Mohamed Mubarak
(16.04.2015- 31.12.2015)
Former Directors
Dr Nagarajan
(26.07.2007- 14.09.2010)
Dr C. H. Abdul Bukhari
(11.10.2010- 31.07.2012)